Darmowa dostawa od 300,00 zł

Jak prać bieliznę termoaktywną?

Podczas uprawiania sportu, bielizna termoaktywna pełni bardzo ważną rolę - jest jak nasza druga skóra - odprowadza pot i reguluje temperaturę ciała. Jak dbać o bieliznę termoaktywną, by nie zniszczyć jej właściwości zarówno nadmierną i niedostateczną opieką? Jak prać? Jakich środków używać?

 

Jak prać bieliznę termoaktywną?

Oto kilka najważniejszych porad, dzięki którym Twoja bielizna wyjdzie cało z tego starcia :)

1. Przeczytaj metkę!

Zacznij od zapoznania się z metką. To na niej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje. I to z pewnego źródła - od producenta. Na ogół bielizna wymaga delikatnego prania w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Niewskazane jest prasowanie oraz suszenie w suszarce bębnowej.

2. Pranie w pralce automatycznej

Bieliznę termoaktywną można prać zarówno ręcznie oraz w pralce automatycznej. Gdy już zapoznasz się z metką, wybierz odpowiednią temperaturę oraz program - najlepszy będzie tryb prania ręcznego lub do delikatnych tkanin. Dodaj 50 ml środka do prania bielizny termoaktywnej. Jeśli zabrudzenie jest uporczywe możesz nanieść również trochę środka w miejsce zabrudzenia.

3. Pranie ręczne

W tym przypadku również zacznij od zapoznania się metką. Przygotuj miskę z letnią wodą, dolej płyn do prania bielizny termoaktywnej i pozostaw odzież na kilkanaście minut do namoczenia. Następnie delikatnie ugniataj ubranie - nie trzyj, by nie uszkodzić delikatnych włókien.

4. Suszenie

Bieliznę termo susz rozłożoną na płasko w przewiewnym i zacienionym miejscu (dzięki temu ubrania nie wyblakną). Nie wieszaj jej na gwoździu, czy uchwycie, gdyż ulegnie deformacji. Nie rozkładaj również ubrań na gorącym grzejniku.

5. Jakich środków użyć?

Syntetyczna odzież termoaktywna wspaniale reguluje temperaturę ciała i kontroluje jego wilgotność, ale nagromadzone z czasem bakterie i tłuszcze z ciała mogą powodować nieprzyjemny zapach. Używanie konwencjonalnych detergentów domowych czy płynów do płukania tkanin może je zniszczyć, a co za tym idzie zmniejszyć zdolność do przenoszenia wilgoci. Dodatkowo, nieprzyjemne zapachy nie zostaną usunięte w odpowiedni sposób. Zamiast tego zamaskują je aromaty, które szybko wietrzeją, pozostawiając nieprzyjemnie pachnącą bieliznę syntetyczną.

Do prania termoaktywnej odzieży z materiałów syntetycznych, używaj dedykowanych do tego środków. Idealnie sprawdzi się tu NIKWAX BaseWash. Środek ten wzmacnia i odnawia zdolność do przenoszenia wilgoci w bieliźnie termoaktywnej i odzieży codziennej, zwiększając ich właściwości oddychające.

NIKWAX BASE WASH

Do prania bielizny z wełną merynosów wykorzystaj jeszcze delikatniejszy preparat - NIKWAX Wool Wash. Bezpiecznie czyści oraz zmiękcza wełniane części garderoby oraz ułatwia odprowadzanie wilgoci ze skóry przez włókno wełniane.

NIKWAX WOOL WASH

Popularny mit: częste mycie skraca życie!

Być może, ale nie bielizny termoaktywnej! Wydaje Ci się, że rzadkie pranie bielizny termo wydłuży jej żywotność? Nic z tego. W rzeczywistości jest dokładnie na odwrót. Ludzki pot to nie tylko woda, ale i mocznik, kwas mlekowy, tłuszcze, węglowodany oraz związki mineralne. Gdy woda odparuje, powyższe składniki osadzą się w porach tkaniny, blokując jej właściwości, a z czasem zaczną się rozkładać i powodować brzydki zapach. Jeśli ów zapach utrzymuje się pomimo prania, warto sięgnąć po środek do pielęgnacji bielizny termoaktywnej (zarówno syntetycznej i naturalnej).

NIKWAX BASEFRESH

pixel